top of page

Çİftligimizde yetisen naturel ürünler ile beslenen, meramızda serbestçe dolasan hayvanlarımızdan elde ettigimiz natürel hayvansal ürünlerimiz

natürel hayvansal ürünler

“SÜT BUYSA BİZ DAHA ÖNCE NE İÇİYORDUK?”

 Diyenler için bir açıklama

 

İneklerimiz Jersey ırkıdır. Jerseyler az süt vermesine karşın yağ, protein ve kuru maddesi en yüksek süte sahip ırktır. Jersey ineğinin sütü diğer süt ırklarına göre %20 daha fazla Kalsiyum, %18 daha fazla protein, %70 daha fazla yağ içerir. İnsan ve özellikle çocuk sağlığı açısından tartışmasız dünyanın en uygun ve en kaliteli sütüdür. Bu nedenle de yurt dışında ayrı raflarda satılmaktadır.

 

Bizler de bu kalitenin tam anlamıyla hakkını veriyoruz. İneklerimiz; doğal tohumlar ve doğal gübre kullanarak yetiştirdiğimiz mısırı, buğdayı, arpayı yer, meramızda özgürce otlar, antibiyotik nedir bilmezler. Yemleri bir yana yaladıkları tuz bile fabrikasyon değil doğadan toplanan taşlaşmış tuz kütleleridir.

 

(NOT: Çiftliğimizde sütümüzle büyüyen kedilerimizin market sütlerini KOKLADIKTAN SONRA içmediklerini, süt sağım saatlerinde ahırın kapısında bekleştiklerini ayrıca belirtmekte fayda görüyoruz.)

 

 

SÜT (JERSEY)

SÜT (JERSEY)

ÇİĞ SÜT / 60,00 TL/ kg

YUMURTA

YUMURTA

10,00 TL / adet Yeşil beslenen ve serbest gezen tavuk yumurtası.

TEREYAĞ

TEREYAĞ

600,00 tl / kg

bottom of page